فواید صدقه
فواید مختلف و عجیب صدقه از زبان شیطان اگر چه شیطان با دادن صدقه مخالفت می کند و از کسانی که می خواهند از مال خود به نیازمندان ببخشند جلوگیری می نماید، اما وقتی که از ویژگی های صدقه دادن از او می پرسند، حقیقت و منافع صدقه را بیان می کند. در یک دیدار، حضرت رسول صلی الله علیه و آله
+
آخرين مطالب
پيوندهای روزانه
لینک های مفید

فواید مختلف و عجیب صدقه از زبان شیطان

اگر چه شیطان با دادن صدقه مخالفت می کند و از کسانی که می خواهند از مال خود به نیازمندان ببخشند جلوگیری می نماید، اما وقتی که از ویژگی های صدقه دادن از او می پرسند، حقیقت و منافع صدقه را بیان می کند.

در یک دیدار، حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم چند سؤ ال از شیطان کردند ، او همه را جواب داد. یکی از سؤ ال ها این بود که حضرت فرمود : ای ملعون ! صدقه دادن امت من نزد تو چگونه است و منافع صدقه چیست ؟

شیطان در جواب حضرت عرض کرد: یا رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم ! در صدقه دادن امت تو شش خصلت و منفعت است .

اول این که ، با صدقه و بخشش کردن ، نه تنها مال انسان کم نمی شود، بلکه هر روز بر دارایی صدقه دهنده افزوده می شود.


دوم این که ، به واسطه صدقه دادن ، عمر طرف زیاد و مرگ های ناگهانی و حوادث ناگوار از او برطرف می گرددـ حدیثی در این باره وارد شده که صدقه دادن هفتاد نوع بلا را برطرف می کند.ـ سوم ، با صدقه دادن توانگری پیدا می شود و فقر و ناداری از بین می رود. چهارم ، صدقه به صاحبان و صدقه دهندگان خود تندرستی می دهد، از دردها و رنج های گوناگون نجات می یابند. پنجم ، کفه اعمال صدقه دهندگان در روز قیامت سنگین می شود و به خوبی و بدون ترس از پل صراط می گذرند. ششم ، صدقه در روز قیامت دیواری می شود بین آتش جهنم و بخشش ‍ کنندگان ، به طوری که آتش جهنم نمی تواند به آنان اذیت رساند.

نیز آن حضرت در این باره فرمودند: صدقه دادن پشت و کمر شیطان را می شکند. درباره گفته های شیطان روایات زیادی در کتاب های حدیث موجود است می توان از آنها استفاده کرد. هم چنین آن حضرت فرمود: درباره وصی و جانشین من امیرالمؤمنین علیه السلام چه می گویی ؟ آیا تا حال بر او دست یافته ای ؟ عرض کرد: من هرگز بر آن حضرت دست نیافته ام و نخواهم یافت . فقط راضیم که او مرا به حال خود واگذارد و اذیتم نکند؛ تاب دیدار آن حضرت را ندارم ، چون او را ببینم مانند پنبه ای که در آتش افتد و بسوزد، می سوزم.

شیطان برای پیروزی بر دشمن تیرهایی دارد که به وسیله آنها با دشمن روبه رو می شود. آنها بر چند قسم است :

یکی نگاه کردن به زن هایی می باشد که بر انسان حرام است . حضرت عیسی علیه السلام می فرماید: نگاه کردن به نامحرم تیری مسموم از تیرهای ابلیس است که خطا نمی رود، وقتی نگاه از چله چشم بیرون آمد، سینه و قلب را هدف قرار می دهد و آن جا را نشانه می رود.

حضرت رسول در این باره فرمود: غضب خداوند بر زنانی شدت پیدا می کند که شوهردار باشند در عین حال چشم خود را با نگاه کردن به دیگران سیر کنند.

دوم : زن ها هستند. در دیدار شیطان با حضرت یحیی علیه السلام می گوید: زن ها تیری از تیرهای من هستند که به خطا نمی روند.

سوم : دوستی پول و درهم و دینار است ، حضرت امیر المومنان علیه السلام می فرماید: از جمله چیزهایی که فساد برانگیز است ، درهم و دینار می باش ‍ دو آنها تیرهای شیطان اند کسی که آنها را دوست داشته باشد بنده دنیا است نه بنده خدا. از ابن عباس نقل شده است : اولین بار که درهم و دینار به وجود آمد و بر آنها سکه زده شد، شیطان به سوی آنها توجه کرد و آن دو را برداشت و بر چشم خود گذاشت ! بعد از آن به سینه خود چسباند. سپس از خوش حالی ناله ای سر داد و بار دیگر به سینه خود چسباند و گفت : شما دو سکه ، نور و روشنی چشم و میوه قلب من هستید! اگر بنی آدم شما را دوست داشته باشند؛ هر چند دیگر بت نپرستد، مرا باکی نیست . همان دوست داشتن پول برایم بس ‍است .

آری ! شیطان به وسیله این تیرها، بزرگ ترین شخصیت را از پا در می آورد، قارون را به دل زمین فرو می برد، فرعون را به دریا غرق ، عمر سعد را جهنمی ، شریح قاضی ملعون و میلیون ها انسان دیگر را بی چاره و بدبخت می کند. 

[ سه شنبه 5 / 10 / 1391 ] [ 6:43 بعد از ظهر ] [ غلامرضا علی پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام من بسیار ممنون هستم از این که این وبلاگ را انتخاب کردید اما خواهشا نظرات خود را بنویسد.
آرشيو مطالب
لینک های مفید
امکانات وب
خبرنامه
لطفا یک ایمیل معتبر وارد کنید
نام :
نام کاربردي :
رمز عبور :
تکرار رمز عبور :
ايميل :
بازيابي رمز عبور

نام کاربردي :
رمز عبور :
نظرسنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چه گونه است؟
آمار
آنلاین : 1
بازدید امروز : 5
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 6
بازدید ماه گذشته : 6
بازدید سال گذشته : 142
کل بازدید : 318 ورودی گوگل امروز : 0 نفر
ورودی گوگل کل : 12 نفر

فال حافظ


دریافت كد ساعت
حديث تصادفي